Wreszcie ukazał sie trailer…

Wreszcie ukazał sie trailer rzekomej superprodukcji” Legiony”, która pierwotnie miała uczcić 100 odzyskania niepodległości, ale się opóźniła.
Jak oceniacie trailer?
No jak dla mnie to tak średnio bym powiedział, a zakładająć, że znacznie łatwiej zrobić dobry trailer niż dobry film to jeszcze gorzej.
W tle piosenki po angielsku, bo taka jest moda, ale moim zdaniem nie bardzo to się zgrało. Moim zdaniem trailery sprzed kilku lat były lepsze. Są dobre momenty, ale miejscami mam poczucie, że trailer zrobił gimnazjalista bez doświadczenia.
Na dodatek chyba pasowałoby jeszcze popracować nad obróbką materiału i nałożeniem jakichś filtrów, bo niektóre sceny to jak inscenizacja u Wołoszańskiego nascie lat temu.

Obawiam się , że niestety te huczne zapowiedzi rządzących polityków o tym jak to bedziemy się promować przez znakomite filmy historyczne idą w stronę modelu rosyjskiego. Owszem robią tam dużo filmów tego rodzaju, ale większość to szmira, którą Rosjanie majacy przeciez do wojny stosunek nabożny krytykują czasem nawet dosyć gęsto.
Może lepiej już sie wstrzymać z niemal tasmowym kreceniem filmów historycznych bo zamiast upamietnienia mamy marnowanie tematów (jak w przypadku 303). Lepiej już robić epopeję raz na kilka lat niż dwa rocznie z czego dublować te o wyklętych. bo akurat moda jest.

#historia #legiony #filmpolski #film #neuropa #4konserwy #polityka