Jako, że trenuję od lat boks…

Jako, że trenuję od lat boks oraz interesuje się też historią tego sportu, to postanowiłem, że będę dodawał wpisy o najlepszych walkach w historii oraz legendarnych czempionach.

Największe Walki W Historii
Zaczynam od chyba najlepszej trylogii w dziejach tego sportu (opinia najważniejszych komentatorów/ ekspertów). Runda 9 pierwszej walki (polecam obejrzeć) równiej nosi miano jednej z naj naj.

Arturo Gatii- Micky Ward (2002-03, Uncasville, New Jersey). Triumf: Ward MD, 2x Gatti PKT

Po walce obaj do szpitala

Jeśli ktoś jakimś cudem nie zna tych walk, nie widział choćby fragmentu jednej z trzech epickich bitew-. Niech lepiej się do tego nie przyznaje. Zdaniem wielu fachowców to najlepsza trylogia w dziejach. Lepsza nawet od rywalizacji Muhammada Alego z Joe Frazierem. Pierwszą i drugą część trylogii ,,The Ring,, uznał za walki roku.

Do pierwszego starcia doszło 18 mają 2002 roku w Uncasville. Po 8 rundach jednym punktem prowadził Gatti (według HBO). Na początku 9 starcia Ward straszliwym lewym sierpem na korpus posadził rywala na deskach.- To koniec, jest po wszystkim- zawyrokowali komentatorzy. Gatti jakimś cudem wstał, a jego heroiczną walkę widzowie w kasynie Mohegan Sun oglądali na stojąco. Minimalnie na punkty po 10 rundach zwyciężył Ward. Po walce obaj bohaterowie trafili do szpitala.

Do rewanżu doszło jeszcze tego samego roku, 23 listopada, tym razem w Atlantict City. Już w trzecim starciu wyglądało na to, że jest już po walce. Po piorunującym prawym sierpowym na głowę Ward przyklęknął i był zamroczony.- On nie ma nóg, jakim cudem on jeszcze stoi? Dziwił się komentator stacji HBO. Po walce okazało się, że ten cios uszkodził błędnik Warda. Zwykłemu człowiekowi ciężko utrzymać równowagę po takim urazie. Ward wytrzymał do końca walki! – Kiedyś zastanawiałem sie co by się stało, gdybym walczył ze swoim bratem bliźniakiem. Teraz już wiem – przyznał Gatti. Jeśli to były dramaty, to o trzecim starciu (7 czerwca 2003 r. Atlantic City) wystarczy powiedzieć, że Gatti złamał na nim rękę, a jego rywal miał uszkodzone siatkówki w obu gałkach ocznych. Jednogłośnie na punkty znów wygrał Gatti, a Ward po tej walce zakończył karierę.
#boks #historia #sport