Jak dobrze wiemy z historii,…

Jak dobrze wiemy z historii, średniowiecze to dla europy czasy zacofania, ciemnogrodu, anafabetyzmu, srania pod siebie, pasożytów i epidemii.

Wiemy też że był to okres jednych z najbardziej krwawych i ludobójczych wypraw, czyli Krucjat, których celami, poza ekonomicznymi, było zabijanie i gwałty na kim tylko się da. Jedna z nich zasłynęła z kanibalizmu (polecam sprawdzić w necie). Były też krucjaty wymierzone przeciwko nam, tak zwane Krucjaty Połabskie. Ale nie o tym dziś.

Jak wiemy, ciemnogród i zacofanie nie pomagają w rozwoju, więc wojska nie są zbyt potężne. Kolejne klęski, i porażki w misji odbijania ziemi świętej, natchnęły jednego pana, albo jak to katolicy widzą, bóg go natchnął, by zachęcić dzieci do pójścia na wojnę. Jak głos w jego głowie, zwany bogiem, mu podpowiedział, tak uczynili katolicy.

Dzieci, głównie niemieckie i francuskie poszły walczyć o ziemię świętą. Jak to się skończyło można łatwo się domyślić. Były dwie takie krucjaty.

W takim kontekście można zapytać gdzie wtedy był bóg katolicki, no ale to już nie do mnie pytanie. Nie wiem jak katolicy sobie racjonalizują te wszystkie zbrodnie.

#historia #bekazkatoli #bekazpodludzi #wojna #krucjaty #dzieci #naukowcywiary