Bardzo piękny i epifaniczny…

Bardzo piękny i epifaniczny materiał o Norylsku od Atlantic. Polecam oglądać w najwyższej rozdzielczości niemal każdy kadr niczym scena z filmu. Autorką tego reportażu jest Victoria Fiore

Jeden z mieszkańców mówi o hipnotycznym pięknie tego miejsca niczym kosmiczny moment i w 8:30 mamy kadr niczym obraz Syd Meada, gdzie dźwigi prezentują się nam niczym maszyny z dalekich zakątków science fiction (dla ludzi chociażby 500 lat temu) z delikatnym drganiem stali i charakterystycznym dźwiękiem stalowych konstrukcji poruszonych przez wiatr. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie uroniłem łzy. Film zdecydowanie nie dla przeciętnego użytkownika tego portalu, ale jeżeli jesteście fanami takiego klimatu, to nic lepszego dzisiaj nie zobaczycie.

„Norilsk, Russia. Population 177,000. It’s the northernmost city in the world — and the most toxic. Filmmaker Victoria Fiore spent two years trying to gain access to this closed-off city. After a dozen failed attempts at a visa, she was finally allowed to enter.

This film is part of The Atlantic Selects, a showcase of short documentaries from independent creators, curated by The Atlantic.”

#starszezwoje – tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #rosja #reportaz #przemysl #gruparatowaniapoziomu #myrmekochoria