Przeczytałem ten wpis…

Przeczytałem ten wpis @PanFizyk https://www.wykop.pl/wpis/41822385/zajebaneztwittera-4konserwy-neuropa-bekazlewactwa-/ i zastanawiam się jak trzeba być zaślepionym ideologicznie, żeby nie znać oczywistej odpowiedzi na to pytanie („Niemcy świętują zwycięstwo nad Niemcami. Komuniści świętują zwycięstwo nad komunistami. A ja za cholerę nie wiem czy śmiać się czy płakać”)?

Jak można mieć tu jakiekolwiek wątpliwości? Przecież nie można odnieść większego zwycięstwa od takiego, po którym nawet pokonany się cieszy ze swojej porażki. To jest zwycięstwo totalne – fizyczne, ale też duchowe, to nie tylko rzucenie przeciwnika na kolana, ale też zabranie mu duszy.

A czysto praktycznie – to jak Polak może się nie cieszyć, że dziś Niemcy sami z siebie potępiają i zwalczają militarystyczne ciągotki, który doprowadziły nas do tylu nieszczęść? Jak można się nie cieszyć, że komuniści sami przyłożyli rękę do pokojowego, bez rozlewu krwi, zniszczenie tamtego systemu? Jak można się nie cieszyć, że jedni i drudzy dziś działają, żeby Polska się rozwijała i była coraz bardziej bezpieczna?

Kto tym ludziom tak zdemolował głowy, że nie widzą tych oczywistości?

#polityka #historia #spoleczenstwo #niemcy #komunizm #bekazprawactwa #ruskapropaganda #4konserwy #neuropa