Jakiś czas temu wspominałem,…

Jakiś czas temu wspominałem, że noszę się z zamiarem udokumentowania historii siostry mojej babci, która w czasie wojny została wywieziona na roboty do niemiec. Dziś zrobiłem pierwszy krok ku temu i zeskanowałem jeden z trzech albumów, które przeleżały cały okres IIWŚ w skrzyni pod jedną z warszawskich kamienic, które to mój pradziadek zakopał przed ewakuacją z miasta 7 września roku 1939.
W owym pierwszym albumie znajduje się 77 zdjęć, z których jedynie dwóch historii nie poznałem. Reszta jest opisana co do miejsca, roku i osób na nich się znajdujących. Część z nich jest już powojenna, ponieważ po odzyskaniu albumów wspomniana siostra babci, Jadwiga, wkleiła fotografie z przymusowej pracy w III Rzeszy.
Będę publikował tu niektóre znich, a na pierwszy rzut, zdjęcie pocztówkowe z przedwojennego Braniewa (niem. Braunsberg) oraz obecny stan tego miejsca ze screena w google maps.
Jeśli dobrze wyszukałem, to gospodarstwo, w którym pracowała Jadwiga znajdowało się we wsi Zakrzewiec (niem. Vogelsang), czyli niecałe 10km od Braniewa. Czy jest ktoś z okolicy, kto mógłby to potwierdzić/pomóc w identyfikacji lokalizacji ze zdjęć?

#historia #historiajednejfotografii #drugawojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #mazury