#ebook #kindle #ksiazki…

#ebook #kindle #ksiazki #historia #cywilizacja #kultura #socjologos #projektocr

Wybaczcie, że nie udało mi się wcześniej tego wrzucić, ale od połowy kwietnia trwa u mnie gorący okres związany z pracą magisterską, przygotowaniem do zaliczeń, a docelowo obrony. Niemniej w końcu dzielę się ebookiem, który udało mi się stworzyć od podstaw ze skanów, obiecana: Śmierć w Cywilizacji Zachodu.

Plik jest dużo bardziej dopracowany od poprzedniej książki , którą wrzucałem: nie ma wiszących spójników, jest dzielenie wyrazów, wbudowana czcionka Book Antiqua dla tych, którym znudziły się standardowe z Kindle, delikatnie ostylizowane tytułów rozdziałów i podrozdziałów. Oczywiście wszelkie tabele i wykresy są zachowane.

Następną rzeczą, w której sobie powoli dłubię, to Chrześcijańskie Korzenie Europy Bruno Dumezila – monumentalna cegła o 1200 stronach. To będzie wymagało sporo, jako że książka sama w sobie ma tysiące (dosłownie) przypisów, które trzeba usunąć (żadna próba automatycznego czyszczenia pliku z indeksów górnych w Wordzie nie działa, nie wiem dlaczego). Przypisy te są mało istotne z punktu widzenia przeciętnego zaciekawionego tematem czytelnika (czysto naukowe typu por., zobacz też.).

No ale zależnie od odzewu na ten wątek i zadowolenia z jakości poniższego ebooka, zastanowię się czy wrzucać dalej dla potomnych ( ͡º ͜ʖ͡º)

PLIK: Śmierć w Cywilizacji Zachodu